Jak wybierać botki na obcasie i kiedy je nosić?

 

Ten typ obuwia ma mnóstwo zwolenniczek. Botki na obcasie noszą panie w różnym wieku, konsumentki prowadzące odmienny tryb życia i mające indywidualne podejście do kreowania stylu. Wśród tego rodzaju obuwia bez trudu znajdzie się modele praktyczne i te bardziej eleganckie. Botki to najlepsze rozwiązanie na jesień, czasami warto po nie sięgnąć także w chłodniejsze wiosenne dni. Które będą najbardziej odpowiednie do okoliczności i sylwetki?

Wybór botków na obcasie

Buty te mogą mieć różne obcasy. Do codziennego chodzenia chętnie wybierane są botki na obcasie nieco grubszym i nieszczególnie wysokim. Z drugiej strony, szukając praktycznego i jednocześnie dodającego centymetrów obuwia, warto przyjrzeć się botkom na słupku. Szeroki obcas zapewnia większą stabilność, co na pewno się przyda podczas przemierzania oblodzonych chodników. Jednocześnie wyższe buty pozwalają poczuć się bardziej kobieco i pewnie w pracy. Botki na szpilce są polecane paniom wykonującym swoje obowiązki w biurze czy urzędzie. Są eleganckie, pasują zarówno do spodni, jak i spódnic. Niestety bywają też niezbyt wygodne, przez co raczej nie sprawdzą się na dłuższy spacer. Wybierającym się na taką przechadzkę komfort zapewnią botki na niższym obcasie. One także mogą być stylowe, wystarczy wybrać obuwie:

– z wysokiej jakości materiału,

– dokładnie uszyte,

– ocieplane, zwłaszcza na chłodniejsze jesienne dni.

Botki nie tylko na jesień

Biorąc pod uwagę widoczne zmiany klimatu, tak zwane przejściowe obuwie bywa przydatne nie tylko jesienią. Otóż na coraz cieplejsze zimy składają się słoneczne dni z plusowymi temperaturami, a także chłodniejsze poranki i wieczory. Botki na obcasie to jeden z lepiej sprawdzających się w takim okresie modeli obuwia. Są wygodne, zapewniają ochronę przed chłodem, ale szyje się je z niezbyt grubego materiału, więc stopa się w nich nie przegrzewa. Nawet jeżeli na mroźne zimowe dni trafią na dno szafy, z pewnością przydadzą się na początku wiosny. Warunki atmosferyczne bywają wówczas bardzo zmienne, więc solidne buty to podstawa.

Modna kobieta często chce mieć kilka par botków na obcasie. Przydają się na różne okazje, te bardziej charakterystyczne pasują do wybranych stylizacji. W praktyce wystarczy postawić na uniwersalny, niezbyt wysoki model w kolorze czarnym lub brązowym, by zyskać buty adekwatne na wiele okazji. Jesienią i zimą w pierwszej kolejności liczy się komfort termiczny, a dobrej jakości botki go zapewniają. Pasują do sukienek, spódnic i spodni, więc będą służyły na co dzień i podczas wieczornego wyjścia. Nawet w wersji z niskim, szerokim obcasem są to buty podkreślające kobiecość.

 

 

Jakie buty można zobaczyć na targach obuwniczych?

Modne buty na targach

 

Targi obuwnicze co roku prezentują nowe kolekcje obuwia damskiego, męskiego, a także dla dzieci. Dzięki temu klienci mogą poznać nowe modele, fasony, a także obecne style pokazywane przez projektantów. Wystawiają się te firmy, które są na rynku obuwniczym najbardziej znane, dzięki czemu można się o nich bardzo dużo dowiedzieć. Prezentowane są przede wszystkim obuwie wysokiej jakości, skórzane, a także okazyjne, sportowe, stylowebuty, czy młodzieżowe. Dla osób, które mają wątpliwości jaki styl przybrać lub też przymierzają się do zakupów, jest to bardzo dobra okazja, by sprawdzić swoje oczekiwania. Zaletą jest na pewno okazja do rozmów z ekspertami od obuwia, którzy nie tylko pomagają dobrać rozmiar, czy fason, ale także pokazują, jak należy dbać o buty. Na niektórych stoiskach są specjalne modele obuwia, przeznaczone do zaprezentowania czyszczenia oraz impregnacji, nowoczesnymi środkami do tego przeznaczonymi. Goście mogą oglądać, zadawać pytania, sprawdzać również własnymi rękoma, czy aby na pewno buty wyglądają po tym jak nowe. Targi odbywają się cyklicznie, ponieważ przed każdym sezonem pokazywane są zupełnie odmienne nowości, na daną pogodę. Kobietom może to ogromnie pomóc w wyborze szczególnie, jeśli wybierają buty na rodziną imprezę, biznesowe spotkanie czy też na wesele.

Targi obuwnicze zagraniczne

 

Zagraniczne targi obuwnicze są jednymi z bardziej znanych pokazów tak ważnej części garderoby. Bilety na taką okazję sprzedają się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ponieważ na targi zjeżdżają najlepsze firmy ze świata i Europy. Głównymi osobami, które oglądają stoiska to osoby ze świata biznesu, polityki, mediów, które kupują buty droższe, stylowe, eleganckie oraz z prawdziwej skóry. Targi są także otwarte dla zwykłych osób, które chcą zobaczyć bardziej oryginalne fasony, często zaprezentowane przez znanych projektantów. Na stoiskach są modele wybranych kolekcji i można je z bliska obejrzeć. Dodatkowo otrzymuje się masę różnych informacji za pomocą broszur, katalogów, wizytówek, na których są dane sklepów obuwniczych, czy też ich domen internetowych. Po targach zazwyczaj sprzedaż rośnie wielokrotnie, tym bardziej jeśli wystawiana jest kolekcja nowej pory roku. Co roku jest nowa gama obuwia, zupełnie odmienni wystawcy, a także cała otoczka jest doskonale przygotowana. Goście mogą liczyć na pokazy mody, spotkania z właścicielami firm obuwniczych, a nawet na przekąski w trakcie spotkania. Są to targi 2 lub 3 dniowe, trwające kilka godzin, a na te największe wybiera się zazwyczaj kilkanaście tysięcy osób z różnych stron świata. Można również obejrzeć dodatki skórzane, nie tylko do obuwia, ale także do ubioru.

 

Buty, które wracają do mody

 

Przechowywane na strychu czy dnie szafy buty po latach mogą znowu wrócić do łask swojej właścicielki, a nawet jej córki czy wnuczki. Trendy w obuwniczym świecie zmieniają się, ewoluują, ale często bazują też na przeszłości. Dowód? W nadchodzącym sezonie modne będą kaczuszki, damskie buty z wąskim czubkiem oraz na niskim, cienkim obcasie. Popularnością cieszyły się przed wieloma laty, współczesne kobiety odkrywają je na nowo.

Trendy, które wracają

Moda zatacza koło, przynajmniej do pewnego stopnia. Nie wszystkie trendy powrócą, wiele zostanie w znacznym stopniu zmodyfikowanych, inne przeminą może nie bezpowrotnie, ale na bardzo długo. Mówi się, że w modzie było już wszystko. Obuwie to dobry przykład, ponieważ w jego historii pojawiały się już modele o bardzo odmiennych kształtach, wysokości obcasa czy cholewki, wykonane z przeróżnych materiałów, nawet plastiku. Co ciekawe, świat mody widział już nawet parę butów w różnych kolorach. Z jednej strony projektanci szukają wciąż nowych pomysłów, jednocześnie coraz trudniej im uciec od tego, co było. Stylistyka retro jest zatem:

– źródłem inspiracji,

– wzorem rozwiązań, które można dzieli i łączyć na nowo,

– przywołaniem starych, w domyśle lepszych, czasów.

Ten ostatni aspekt jeżeli chodzi o stylowebuty także ma spore znaczenie. We współczesnych trendach jest wiele nowości, pojawiają się innowacyjne materiały czy nieznane dotąd metody produkcji. Świat pędzi coraz szybciej, co bywa sporym obciążeniem dla ludzkiej psychiki. Szuka się zatem czegoś stałego, przywołuje minione epoki chociażby w tworzonych stylizacjach. Wspomniane kaczuszki to zaledwie jeden przykład na powracające obuwnicze trendy. Po kilkunastu latach zapomnienia i dominacji butów o szerokim przodzie do łask wracają wąskie noski. Nie są może ta przyjazne stopie, ale za to bardzo kobiece. Wydawać by się mogło, że błyszczące obuwie to zapomniana domena epoki disco. A tymczasem można je spotkać na współczesnej ulicy. Sporo nostalgii widać też w nasilającym się trendzie noszenia butów z tworzyw sztucznych, nawet przezroczystego plastiku.

Indywidualne rozwiązania przyjazne sylwetce

Czerpanie z trendów retro wynika nie tylko z tęsknoty za dawnymi czasami. Otóż stosowane wówczas rozwiązania, tak w odzieży jak i dodatkach, były przyjaźniejsze ludzkiej sylwetce. Luźne kroje ukrywały mankamenty figury, a niskie buty ułatwiały poruszanie się po świecie, w którym własny samochód wciąż był rzadkością. Dzisiaj zostawia się go w garażu w imię ekologii, oszczędności czasu oraz z powodu wszechobecnego braku miejsc do parkowania. Przydają się wówczas wygodne buty na nieco niższym obcasie.